Rezervasyon & Bilgi0 (532) 237 5127
,

Gaziantep Rent A Car Trafik Cezaları Nasıl Değerlendirilir

Özellikle 2010 yılından itibaren gelişen olumlu ekonomik koşullar ile birlikte büyüme gösteren pek çok hizmet ve üretim sektörü gibi, araç kiralama sektörü de hızla gelişmiştir. Günümüzde firmalara uzun süreli, şahıslara ise ihtiyaç duydukları zaman kısa süreli araç kiralama hizmeti sunan araç kiralama firmaları, müşterilerine sağladıkları uygun ödeme koşulları ve günlük araç kiralama fiyatları ile şahısları ve firmaları araç sahibi olmak yerine araç kiralamaya yöneltmiştir.

Gaziantep merkezli olarak, Türkiye’nin her yerine araç kiralama hizmeti sunan firmamız, özellikle yatırımların Anadolu’ya yayılması ile birlikte büyümüş ve sahip olduğu son model araçlardan oluşan filosuyla ve müşterilerine sunduğu hizmetlerle, araç kiralamada aranan bir firma haline gelmiştir. Şirketimizde araç kiralanırken karşılıklı bir sözleşme düzenlenir ve bu sözleşmede belirtilen şartlar, her iki taraf için de bağlayıcı özelliktedir. Bu sözleşme ile kiralanacak aracın özellikleri, varsa istenen ek aksesuarlar, kiralama süresi, sürücü ve araç teslim alma ve teslim etme şartları belirlenir. Bu sözleşmede yer alan önemli konulardan bir tanesi de; kiralanan aracın trafik cezalarıdır.

565

Türkiye’de 1983 yılında yürürlüğe giren Karayolları Trafik Kanunu’na göre; otobanlarda araç hızı 120 km, şehirlerarası yollarda 90 km. ve şehir içi yollarda 50 km. hızla sınırlı tutulmuş ve trafiğin sağlıklı bir şekilde akabilmesi için çeşitli yasaklar getirilmiştir. Araç kiraladığınız zaman, tüm bu trafik kurallarına, işaretlerine ve yasaklarına uymanız bir sürücü olarak sizin görevinizdir. Firmamıza aracı teslim ettikten sonra, kullandığınız süre içerisinde plakaya yansıyan trafik cezaları, sürücülere yansıtılmakta ve ilgili tutar tarafımızdan tahsil edilmektedir. Ayrıca kiralanan aracın herhangi bir nedenle çekilmesi ve resmi veya yerel makamlar tarafından el konulması durumunda geçen süre, araç kiralanmış olarak kabul edilir ve yine bedeli sürücüye yansıtılır. Eğer trafik cezasını sürücü ödeyecekse, ödeme makbuzunun firmamıza teslim edilmesi zorunludur.

Yorum Yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DMCA.com Protection Status