Rezervasyon & Bilgi0 (532) 237 5127

Rent A Car Süreci

Araç kiralama özellikle şehir dışı ve yurt dışı seyahatlerinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat araç kiralama yaparken bazı konularda dikkat etmek gerekmektedir. Kiralama yapılacak firma doğru seçilmeli ve araç seçimine de aynı şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 Araç kiralama nasıl yapılır?

 

Online araç kiralama yapılacağı gibi rent a car firmalarından telefonla ya da vardığınız lokasyonda birebir kiralama yapabilirsiniz. Seyahatiniz önceden belli ise Gaziantep rent a car için firmaların online kiralama sistemlerini kullanarak avantajlı fiyatlardan araç kiralaması yapabilirsiniz. Araç kiralamayı müşteri temsilcileri aracılığı ile de işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Önceden rezervasyon yapmak her zaman avantajlı olduğu için seyahat programı yapılırken beraberinde de araç kiralama yapılmaktadır. Eğer acil gitmeniz gerektiyse ya da gitmeden önce karar veremediyseniz hava limanından ya da şehir ofislerinden de araç kiralayabilirsiniz. Fakat sezonluk gelen ziyaretçi sayısı fazla olan lokasyonlarda önceden kiralama yapmak istediğiniz aracı bulabilme konusunda daha fazla garanti sağlamaktadır.

 

 Araç kiralama süreci

 

Araç kiralarken talep ettiğiniz aracın modeline göre yaş sınırı, ehliyet kullanma süresi ve kredi kart sayısı gibi kiralama yapan firma tarafından taleplerde değişiklik olabilir. Aracı kiralayacağınız süreye, aracın modeline, araç kiralama yapan firmaya göre değişkenlik gösteren bir bakiye kredi kartınıza bloke konularak tutulmaktadır. Aracı geri iade ettiğinizde iptal edilen bu bloke ile aracınızı kiralayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Teslimat günü ve saatinde aracı teslim edemeyecekseniz önceden haber vermeniz gerekmektedir.

 

 Araç seçimini nasıl yapmalısınız?

 

Seçeceğiniz aracı daha kullandığınız modellerden seçmeniz avantajlı olacaktır. Tanıdık olan aracı kullanırken çok daha konforlu kullanabilir ve kaza riskini azaltabilirsiniz. Ayrıca aracınızı aldıktan sonra muhakkak test sürüşü yaparak rahatsız eden bir arıza olup olmadığına bakmalı ve sonrasında yola çıkmalısınız.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status