Rezervasyon & Bilgi0 (532) 237 5127
,

Gaziantep Rent A Car Araç Kiralama Koşulları

Günümüzde değişen ekonomik koşullar, sürücüleri araç sahibi olmak yerine ihtiyaç duydukları anda oto kiralamaya yöneltmektedir. Bir araca sahip olmak demek; vergisini ödemek, sigortalarını yaptırmak ve bakımını üstlenmek anlamına gelir. Oysa araç kiralamada, sorumluluğu alınan tek şey; aracı aynı şekilde ve belirlenen sürede araç kiralama firmasına teslim etmektir. Bu işlem karşılıklı yapılan bir sözleşme ile güvence altına alınır. Bu sözleşmede firmamız tarafından belirlenen ve araç kiralarken tarafların uyması gereken şartlar ise, aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

– Araç kiralama süresi en az 24 saat, en fazla 30 gündür. Uzun süreli kiralamalarda özel bir fiyat uygulanır. Aracın geç teslim edilmesi halinde, her saat için günlük ücretin 1/3 ü, gecikme toplam 3 saati aşarsa tam gün ücreti sürücüden tahsil edilir.

– Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde teslim edecekseniz, mesafe hesaplanmadan sadece tek yön ücreti tahsil edilir.

– 24 saat kesintisiz hizmet veren Gaziantep Uluslararası Havalimanı ofisimize ve mesai saatleri içinde diğer şubelerimize araç teslimi veya araç bırakılması halinde sürücülerden ayrıca ücret tahsil edilmez. Ayrıca havalimanından yapılan araç kiralamalarda da havaalanı hizmet ücreti alınmamaktadır.

572

– Normal binek araç kiralayan sürücülerin en az 2 yıllık ehliyete sahip ve 22 yaşında olması istenir. Bu yaş lüks araç kiralama için ise; 25 dir.

– Normal şartlarda kiralanan aracı, sadece aracı kiralayan sürücü kullanabilir. Ancak araç kiralanırken başka sürücü tarafından kullanılabileceği belirtilirse, bu sürücünün de kimlik ve ehliyet bilgileri alınarak sözleşmeye eklenebilir. Aksi halde yapılan kazalarda sorumluluk, aracı kiralayan sürücüye aittir.

– Araç günlük kiralama fiyatlarına; sınırsız kilometre, araç bakım giderleri ve kasko dahil, köprü ve otoyol ücretleri, tek yön ücreti, bebek koltuğu ve navigasyon cihazı istekleri fiyata dahil değildir.

– Araç kiralanırken depozit olarak; boş kredi kartı slibi alınır, araç tesliminde bu slip iade edilir. Araçlar sürücülere dolu depo ile teslim edilir ve dolu depo ile teslim alınır. Kiralama ücretinde ise tüm kredi kartları geçerlidir.

Yorum Yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DMCA.com Protection Status