Rezervasyon & Bilgi0 (532) 237 5127

Araç Kiralamak İçin Ne Gereklidir?

Sürücü Yaşı

 

Sigorta şartları gereğince bir araç kiralamak için en az 20 yaşını doldurmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf ticari araçlar için 25 yaş sınırı alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için minimum 28 yaşında olmanız gerekiyor.

 

Ehliyet Süresi

 

Ekonomik sınıf, orta sınıf ya da üst sınıf her hangi bir araç kiralayabilmek için minimum 2 yıllık bir ehliyet gerekir. Lüks ya da büyük araçlar için en az ehliyet süresi 3 yıldır.

 

Ek Sürücü

 

Kiralanan bir araç bir ya da birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci sürücünün ya da ek sürücünün kiralama işlemi öncesinde mutlaka durumu bildirilmiş olması ve kiralama kontratına bu durumun işlenmesi gerekir. Bu sayede ek sürücü hizmeti de kasko sigortası kapsamına dahil olmuş olur. Ek sürücünün de doğal bir şekilde ana sürücü için belirtilen yaş sınırı ve ehliyet kriterlerine uyumlu olması gerekir.

 

Araç Kiralama Süresi

 

Aracın kiralanma süresi minimum 1 günlük olmalıdır. 1 günden daha az süre ile yapılan kiralama durumların da 1 gün olarak kabul edilir ve ona göre ücretlendirme yapılır.

 

Kilometre Sınırı

 

Kiraladığınız ticari aracın ücretine dahil olan kilometre düzeyi araçların listelendiği bir ekranda gösterilir. Belirtilen Km limitinin aşılması halinde bir miktar kilometre aşım ücreti uygulanır. Sınırsız olarak nitelendirilen araçlarda herhangi bir Km düzeyi bulunmaz.

 

 

Ödeme Yöntemleri

 

Ticari araç kiralama hizmeti işlemini tamamlayabilmeniz için ücretin tamamını ya da ön ödeme tutarı miktarını kredi kartı ile banka havalesi ile ya da Paypal ile firmaya ödemeniz gerekir. Ödemenizi yaptıysanız, araç size verilirken hiç bir ödeme yapmazsınız. Ön ödemeli ücret ödemede, kalan ödeme tutarını aracınızı alırken ödeyebilirsiniz. Bu anlamda Gaziantep araç kiralama ideal bir firmadır.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status