Rezervasyon & Bilgi0 (532) 237 5127

Araç Kiralamak İçin Mutlaka Yapılması Gerekenler

İnsan hayatını kolaylaştırmak için günümüzde birçok gelişme yaşanmakta ve hemen hemen her alanda yeni sektörler ve iş kolları kurulmaktadır. Bu sektörlerin başında araç kiralama ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizin her bölgesinde faal olan bu sektör her geçen gün gelişme göstermektedir. Gaziantep ili bu sektörün öncülerinde olmuştur. Gaziantep araç kiralama istatistiklerine bakıldığında araç kiralayan kişi sayısı günde 100 bini geçmektedir. Bu rakam sektörün ne kadar canlı olduğunun kanıtı olmaktadır.

 

Gaziantep araç kiralamada hizmet alanları nelerdir?

 

           Gaziantep araç kiralama firmaları hem kamusal alanlarda hem de kişisel çalışmalarda hizmet vermektedirler. Abone olarak da araç kiralanacağı gibi istenildiği zaman da kiralama işlemleri yapılabilmektedir. Kiralama yapılan araçlar ile ülke genelinde her bölgede kullanılma olanağı olup dilediğiniz kadar kiralama yapabilmektesiniz.

 

Gaziantep araç kiralamada neler gerekmektedir?

 

Öncelikle her şeyi resmi prosedürlere göre çalışma yapan Gaziantep araç kiralama şirketlerinde yapılan tüm işlemler evraklar üzerinde yapılmaktadır. İllegal hiç bir işlem yapılmayıp, firma araçları her model ve renkte bulunmaktadır. Dilediğiniz aracı gün sınırlaması olmadan yapılması gereken işlemleri imza altına alarak gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralamak için yapılması gereken işlemler şöyledir.

 

Araç kira sözleşmesi;

 

Araç kira sözleşmesi her iki tarafı da güvence altına alan bir sözleşmedir. Bu yasal bir belge olup kiraladığınız aracı kullanım haklarını müşteriye sunmaktadır. Kiraladıktan sonra her türlü olası masrafları kiralayana ait olduğunu bildirmektedir. Kesinlikle yapılması zorunlu bir belge olup Gaziantep araç kiralama şirketleri mutlaka yapmaktadır.

 

Ödeme belgesi;

 

Araç kiralamalarda ödemeler nakit olarak kiralama esnasında alınmaktadır. Bazı Gaziantep araç kiralama şirketleri taksit şeklinde de almaktadırlar. Mutlaka ödeme belgesini ödeme yaptıktan sonra müşteriye verilmesi gerekmektedir.

 

TC kimlik fotokopisi;

 

TC kimlik fotokopisi kira sözleşmesi ile birlikte kira bitimine kadar saklanması önem arz etmektedir. TC kimlik fotokopisi kiralayanın gerçek kişi olduğunu kanıtlamak için gereklidir.

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status